Menu

Årgang 2008 (U15)

Velkommen til holdsiden for årgang 2008

Prøvetræninger skal aftales på forhånd med træneren

 

U15 (2008)

(Cheftræner Mathias Johansen)

Tirsdag 16.30 - 18.00 - Grusbanen ØB

Fredag 18.00 - 20.00 - Odinskolens Hal (B1909)

 

Trænerholdet

Cheftræner
profil
Mathias Bech Johansen
Assistenttræner
profil
Kenneth Juul
Trinleder
profil
Flemming Moth Rosenlyst

Holdet

profil
Alexander Strandberg
profil
Alfred Friborg Hansen
profil
Andreas Steen Nielsen
ingen img
Anton Skettrup
profil
Danfred Didriksen
profil
Erik Hjalmer Wognsen Frederiksen
ingen img
Hugo Tobias Bjerrum
profil
Jonathan Ussing
profil
Kristian Winther
ingen img
Kurt Sohl
profil
Luca Nylandssted
profil
Maitham Salem
profil
Malthe Friborg Hansen
profil
Marcus Phillip
ingen img
Mengs Tesfu Gebreyonas
profil
Mikkel Sørensen Rasmussen
profil
Noah Bonderup
profil
Noah Reifling
ingen img
Onur Canpolat
ingen img
Otto Agerskov Kofoed
ingen img
Rasmus Bøg Gommesen
profil
Sebastian Borregaard Rasmussen
profil
Sebastian Kazarin Helboe
ingen img
Sigurd Egebæk
profil
Sylvester Liafi
profil
Theis Steensgaard
profil
Toke Klausen
profil
Valdemar Boelskift
profil
Villads Boelt Pedersen
profil
William Vest Scheby
profil
Xander Rosenlyst

StatsU15 Drenge Liga 5 (2008) 11M/9M- efterår 2022 • Pulje 2

Navn Kampe Mål Assists Gule kort Røde kort Kampens spiller
Alexander Strandberg 9 0 0 0 0 2
Andreas Steen Nielsen 8 1 0 0 0 0
Erik Hjalmer Wognsen Frederiksen 9 7 4 0 0 1
Hugo Tobias Bjerrum 7 1 0 0 0 0
Kristian Winther 7 3 1 0 0 0
Luca Nylandssted 7 0 1 0 0 1
Malthe Friborg Hansen 5 0 0 0 0 0
Marcus Phillip 9 7 1 0 0 0
Mikkel Sørensen Rasmussen 7 0 0 0 0 1
Noah Bonderup 4 1 0 0 0 0
Noah Reifling 8 0 1 0 0 0
Sebastian Borregaard Rasmussen 8 0 1 0 0 1
Sebastian Kazarin Helboe 7 1 0 0 0 0
Sylvester Liafi 8 3 1 0 0 0
Valdemar Boelskift 8 4 1 1 0 2
Villads Boelt Pedersen 7 0 0 1 0 0
Xander Rosenlyst 6 0 0 0 0 1

Hold StatsU15 Drenge Liga 5 (2008) 11M/9M- efterår 2022 • Pulje 2

Kampe 11
Mål 35
Højde Gns. 156 cm
Alder Gns. 14 år
Gule kort 2
Røde kort 0
Seneste form
U
Otterup Bold- og Idrætsklub
2-2
ØB
T
ØB
1-2
Aarup
V
Dalum IF
0-3
ØB
V
ØB
3-0
Boldklubben Marienlyst
V
Assens FC
0-1
ØB